Parafia w Bristolu

16 listopada 2017 roku, w odpust ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej , o godz.19:00, miała miejsce uroczysta Msza Św. ustanawiająca sanktuarium.
Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp Grzegorz Kaszak, Ordynariusz Sosnowiecki, akt ustanawiający przekazany przez Biskupa Declana Langa odczytał, Ks.Prałat Stefan Wylężek, Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.
W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczyli także zaproszeni goście, Pani Minister Anna Maria Anders- Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wraz z delegacją , Konsul d/s polonijnych Radosław Gromski -przedstawiciel Ambasady RP w Londynie, Kanclerz diecezji sosnowieckiej Ks.dr Mariusz Karaś , Księża pracujący w PMK, oraz zaproszeni goście.

Wszystkim Uczestnikom, Drogim Parafianom , osobom zaangażowanym w organizację tego historycznego wydarzenia skłądamy Serdeczne Bóg Zapłać, przyzywając obfitości łask Bożych za pośrdenictwem Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.