Uncategorized

Polski misjonarz z dalekiej Brazylii o.Adam Rąpała poprowadzi w naszym Sanktuarium modlitwę w łączności z akcją “Polska pod krzyżem”

Ojciec Adam Rąpała , misjonarz z dalekiej Brazylii poprowadzi modlitewną akcję “Polska pod Krzyżem ” w naszej parafii . Gość naszego Sanktuarium przybył do Bristolu, do naszej wspólnoty parafialnej na zaproszenie Ks. Stanisława Łabudy , naszego proboszcza- który rozpoznał w charyzmacie Ojca Adama wielki potencjał i dar do przeprowadzenie tej wielkiej akcji w łączności z naszą Ojczyzną. 

Ojciec Adam od ponad 21 lat posługuje  w Brazylii, gdzie wyjechał juz jako kleryk  w ’98 roku , w roku 2002  przyjął święcenia kapłańskie. Jest rodakiem naszego Ks. proboszcza , pochodzi z tej samej miejscowości, zatem obaj kapłani  mają dużo wspólnych wspomnień i oboje z domu rodzinnego wynieśli wielkie nabożeństwo do Matki Najświętszej ,a pierwsze kroki w wierze  stawiali w kościele parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. I właśnie w to święto Podwyższenia Krzyża Świętego  odbędzie się zawierzenie się Krzyżowi i uczczenie Krzyża właśnie w “Polsce pod Krzyżem” .

Nacodzień O.Adam pracuje w stanie Bahia(dwukrotnie przekraczającym obszar Polski) stanie Brazylii , wśród ludności endemicznej  i ludności pochodzenia afrykańskiego. Jest to bardzo trudna i wymagająca służba , wśród niezwykle ubogiej i potrzebującej ludności.

All-focus
All-focus

Miejsca nabożeństw sa oddalone od siebie o wiele godzin, często w wielkiem skwarze i przy ogromnym zmęczeniu ,które towarzyszy tak wymagającym przemieszczaniu się i intensywnej posłudze.

Jest wielką radością i niewątpliwym zaszczytem dla nas , móc gościć tak zacnego gościa ,który ujmuje wszystkich swoją pogodną natura, wielką łagodnościa  , a jednocześnie wielką mocą głoszenia .

W imieniu Ks.Proboszcza Stanisłąwa  i Ojca Adama Rąpały bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na sobotę -aby przyjść postawić Krzyż w centrum swojego życia.