Uncategorized

Pielgrzymka do Japonii – Śladami Św. Maksymiliana Kolbe

Japonia: Tokio – Wulkan Unzen – Nagasaki – Hongochi – Kioto – Akita Tokio

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku w Londynie, odprawy, przelot do Japonii.

Dzień 2 Przylot do Tokio, przejazd do hotelu w centrum miasta. Spacer po Tokio, przejazd do najbardziej reprezentacyjnych części stolicy Japonii: plac przed Pałacem Cesarskim: słynny “podwójny” most Nijubashi wraz z widokiem na zabudowania pałacowe (głównej rezydencji Cesarza Japonii). Spacer przez biznesową dzielnicę Otemachi i Marunouchi do luksusowej dzielnicy Ginza. Podziwianie jednej z największych metropolii świata z wieży Tokio Tower, wizyta w Świątyni Zojoji – zapoznanie się z kulturą buddyjską. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 Po śniadaniu przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie na terenie Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza św., zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg.

Dzień 4 Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu: cela w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, hipocentrum wybuchu bomby oraz spacer do Parku Pokoju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, możliwość zdrowotnych kąpieli w onsenach.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego
Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Następnie
przejazd do katedry św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Msza św., po południu spacer
wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion, zapoznanie się z tradycyjną zabudową dawnej stolicy państwa.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer
przez charakterystyczne pomarańczowe bramy tori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Następnie przejazd
pociągiem Shinkansen do Akity, miejsca objawień Matki Bożej. Wieczorem wizyta w kościele św. Augustyna, Msza
św., pomnik męczenników chrześcijańskich północnej Japonii. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7
Śniadanie, pobyt w Akicie. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym Agnieszce
Katsuko Sasagawa objawiła się Matka Boża. Słynna figura Matki Bożej płaczącej z Akity. Objawienia z 1973 r.
określane są jako kontynuacja objawień fatimskich. Czas na prywatną modlitwę. Po południu powrót
Shinkansenem do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu, następnie przejazd do Shinjuku. Wjazd na 45 piętro ratusza
tokijskiego, pożegnalny widok na Tokio. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8
Śniadanie i wyjazd na lotnisko. Lot powrotny do Polski, lądowanie w Londynie. Zakończenie pielgrzymki.

PIELGRZYMKA DO JAPONII ŚLADAMI ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBE
Termin: 9-16.09.2019, 8 DNI
Cena: 10 900 PLN