Uncategorized

Zawierzenie Nieopokalanemu Sercu Maryji i Święto Królowej Różańca Świętego , czyli niezwykle maryjny weekend w naszej świątyni

Miniony weekend był niepowtarzalny ,zarówno pod względem modlitwy , gości , którzy nawiedzili nasze sanktuarium  ale przede wszystkim wydarzeń mających miejsce.

Odbyło się kolejne zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryji  , uczciliśmy także Jej święto – czcząc Różaniec Święty .

Zawierzenie odbyło się już po raz 7  w naszym Sanktuarium,  zapoczątkowane z inicjatywy naszego proboszcza Ks. Stanisława Łabudy , który  w ten właśnie sposób  zapragnął wraz z parafianami  oraz pielgrzymami z różnych zakątków Anglii  , odpowiedzieć na apel Matki Fatimskiej. Początkowe  wieczory zawierzeniowe gromadziły niewielu chętnych , jednak  od ostatnich miesięcy ta liczba  po wielokroć się zwiększyła , ku radości Naszej Matki i ku Chwale  Boga .

Z pomocą duszpasterską przybył do naszego sanktuarium franciszkanin  Ks. dr Marek Wódka ,który prowadził  Zawierzenie i niestrudzenie  posługiwał w konfesjonale. Wygłosił także piękna konferencje  maryjną.  Jest w naszej wspólnocie kapłanem szczególnie lubianym i darzonym wielką sympatią , ze względu na wielką skromność i niezwykłe oddanie duszpasterskiej posłudze- za co jestesmy ogromnie wdzięczni . A osobę o.Marka  zawierzamy Bożej Matce , wzywając dla niego obfitości łask.

Z wizytą sąsiedzką przybył do nas zespół muzyczny ze Swindon ,który  uświetnił  te piękne chwile  wspaniałą muzyką i anielskim śpiewem. To niezwykle sympatyczni , ciepli i  wspaniali ludzie . Dlatego tym bardziej dziękujemy nie tylko za oprawę muzyczną  , ale także i przede wszystkim za obecność.

Nie zabrakło także  świadectwa  , którym  podzielił  się  nasz  parafianin  p.Tadeusz  , na własnym przykładzie zachęcając do odmawiania tej niepowtarzalnej modlitwy  oraz do przyłączenia się  i do wstąpienia  w szeregi Żywego Różańca;  i  który to w znacznej mierze przyczynił się  do  tak   niezwykłego maryjnego weekendu  w naszym sanktuarium. Ofiarował m.in. własnoręcznie wykonany różaniec   oraz  ornat   ,w którym  celebrans  odprawiał Eucharystyczną Ofiarę.  Panowie  z grupy Żywego Różańca,niczym  niestrudzeni  wojownicy  Maryji   przez cały  weekend  przygotowywalii  “uzbrajali”  świątynię  w różańce  i foldery  , które  Ks.Proboszcz  na koniec każdej  Ofiary  poświęcił  – a które   następnie  można  było  zabrać.

Wszystkim zaangażowanym,którzy brali udział w organizacji , zarówno tym ,którzy przyczynili się trochę jak i tym ,którzy sporą część czasu,  umiejętności i chęci oraz środków przeznaczyli na organizację tych wydarzeń , mających kierować ku Maryji , a przez jej pośrednictwo ku Bogu , składamy Serdeczne Bóg Zapłać.